Kategorije
Broj 8 Vijesti

Prvi virtualni S3/S3++ Božićni reunion

🕒 5 min

Za većinu hrvatskih S3 alumnija koji studiraju ili rade u inozemstvu, sasvim je normalno da sretnu prijatelje u Zagrebu tijekom božićnih blagdana. Ukoliko su uz to njihovi prijatelji također S3 alumniji, tipičan božićni S3/S3++ reunion je neizbježan! To je mjesto gdje možeš upoznati nove ljude ili sresti stare poznanike od zadnjih desetak godina i više.

Naravno, to je bilo moguće do neslavne 2020., godine kad se sve promijenilo i kad je novo normalno postalo nalaziti se s prijateljima online. Pa zašto to ne iskoristiti i organizirati prvi virtualni božićni reunion?

Sve je započelo poprilično regularno – morali smo odrediti datum, vrijeme i mjesto. S obzirom da smo izabrali virtualni prostor, platformu Airmeet, koji može ugostiti stotine ljudi, a uz to imamo alumnije koji su bili dijelom S3-ja nekoliko godina, odlučili smo se za trodnevni događaj. Podijelili smo ih u sljedeće blokove:

28. prosinac: S3/S3++ 2013. – 2016.
29. prosinac: S3/S3++ 2017. – 2019.
30. prosinac: S3/S3++ 2001. – 2012.

Svatko je bio pozvan na svaki od tih triju dana, naravno. Također, odlučili smo započeti u popodnevnim satima kako bi nam se mogli pridružiti ljudi iz američkih vremenskih zona. Uz to, za razliku od dosadašnjih reuniona, odlučili smo složiti i kratki program u obliku nekoliko predavanja naših alumnija na različitim stupnjevima svoje karijere.

Sve smo pripremili i krenuli s pozivanjem ljudi da nam se pridruže na godišnjem druženju. No ovaj puta s velikom razlikom – mogućnošću da pozovemo svakoga tko je prošao kroz S3 sustav! Ono što je jednom bio san (sresti nekog od svoje internacionalne S3 bande), napokon je postala stvarnost.

Kako nam je bilo?

Ukupno smo pozvali 500 ljudi od čega nam se pridružilo 75 ljudi, a njih 12 više puta. Neki su se čak pridružili sva tri puta. I iako je to otprilike odaziv od 15%, jako smo zadovoljni rezultatom! Nakon svega, ipak je to bio prvi put da smo uopće pokušali organizirati virtualni reunion.

Nadalje, snimili smo sva predavanja pa ukoliko niste bili na reunionu, možete pogledati predavanja na našem YouTube kanalu (linkovi su dodani u tekstu pod svaki dan).

Evo nekoliko dodatnih detalja:

Prvi dan: S3/S3++ 2013 – 2016
  • 19 ljudi se pridružilo, od čega 12 studenata (diplomskih i doktorskih studija)
  • 9 zemalja: Austrija, Belgija, Češka, Francuska, Hrvatska, Izrael, Kanada, Švicarcka, Ujedinjeno Kraljevstvo
  • 3 predavanja: Jelena Tica, Domagoj Gajski, Marieke F. Buffing
  • 1 online igra
Drugi dan: S3/S3++ 2017 – 2019
  • 50(!) ljudi se pridružilo, od čega 42 učenika i studenata (preddiplomskih, diplomskih i doktorskih studija)
  • 13 zemalja: Belgija, Crna Gora, Hrvatska, Italija, Litva, Mađarska, Norveška, Njemačka, SAD, Srbija, Španjolska, Švicarska, Ujedinjeno Kraljevstvo
  • 4 predavanja: Julia Hamblin-Trué, Nikola Jurković, Srinath Krishnamurthy, Matija Žeško
Treći dan: S3/S3++ 2001 – 2012
  • 21 ljudi se pridružilo, od čega 8 studenata (preddiplomskih i diplomskih studija)
  • 11 zemalja: Belgija, Hrvatska, Izrael, Kanada, Nizozemska, Njemačka, SAD, Srbija, Španjolska, Švicarska, Ujedinjeno Kraljevstvo
  • 3 predavanja: Nemanja Janković, Inja Radman, Luka Opašić

Feedback

Nakon događanja, javili smo se svojoj publici kako bismo skupili njihove dojmove u kratkoj anketi. Pitali smo ih o njihovim očekivanjima (vidjeti stare kolege, čuti zanimljiva predavanja, naučiti nešto o S3 alumnijima, upoznati nove ljude) te jesu li ona bila ispunjena (95% potvrđeno), što im se najviše svidjelo (razgovor za stolovima 75% naspram kratkih predavanja 10%) ili kolika je vjerojatnost da nam se ponovno pridruže (85%). Najneodređeniji odgovor smo dobili oko pitanja bismo li trebali reunione u budućnosti održavati u istom formatu podijeljenom na 3 dana ili sve staviti u jedan dan. Većina je bila neodlučna, dok se ostatak više manje podjednako odlučio za jednu ili drugu opciju.

Prije nego što s vama podijelimo nekoliko dojmova, željela bih se javno obratiti onima koji su izrazili želju da se pridruže nama blogerima ili čak našoj udruzi Društvo za Edukaciju van Okvira (EVO). Javit ćemo vam se osobno kroz nekoliko tjedana kako bismo diskutirali najbolji način kako nam se možete pridružiti.

Za kraj, u ime cijelog organizacijskog tima, hvala vam svima što ste nam se pridružili i nadamo se ponovnom susretu idućeg Božića!

Dojmovi

Evo nekoliko citata prikupljenih u anketi:

Bilo je super! Uspjela sam se ponovno susresti sa nekim prijateljima te sam uživala u predavanjima jer nisu bila dosadna.

Laura

Bilo je super održati predavanje i sresti ljude koje drukčije ne bih mogao sresti na normalnom reunionu.

Matija Z

Članovi S3 zajednice imaju strast koju je teško pronaći bilo gdje drugdje. Već dok stojiš kraj njih ili pričaš s njima, hraniš se njihovom strašću za znanošću.

Renan

Odličan događaj u tako stresnoj godini! Bilo je super sresti svoje prijatelje i mentore sa S3-ja 2018. (i upoznati nove ljude), te čuti nova zanimljiva predavanja.

Do idućeg puta!

Jovana

Nisam imao nekakva očekivanja, no moram priznati da je bilo stvarno super.

Tommaso

Kako je super što se stara banda uspjela okupiti u tolikom broju. Bilo je odlično pričati sa svakim od vas!

Drazen

Stvarno mi se svidjelo što sam vidio svoje prijatelje i upoznao nove ljude. Predavanja o različitim sveučilištima bila su jako interesantna, svakako bih se ponovno pridružio.

Federico

Bilo je fenomenalno vidjeti nova i stara lica te se susresti s ljudima kroz 10+ godina. Stvarno mi se svidjela ova virtualna verzija reuniona jer mi je omogućila da sudjelujem prvi put! Baš sam se zabavila te naučila nešto novo.

Ana

Definitivno najbolji događaj uz pravi reunion, čak možda i bolji jer je lakše sresti alumnije iz inozemstva. Nadam se da ćete to održati!

Matija P

Reunion je bio odličan. Uspio sam vidjeti ljude koje nisam vidio više od 3 godine. Također, bilo je super čuti što su radili cijelo to vrijeme te što im je iduće u planu. Sviđa mi se što je bilo organizirano online kako bi svi mogli sudjelovati. Definitivno ga smatram boljim i nadam se da ćemo ga održati svake godine.

Adam

Autor Petra Gerber

Računalna biologinja s fokusom na podatke pojedinačnih stanica. Entuzijastica društvenih igara i pričanja s našim alumnijima.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.